Owczarek staroniemiecki Hodowla Strona Główna          OWG Wrocław          owoc Banan          own blog          Owen Robert          523 620626


Menu hotele wiedeń – hotele we wiedniu Owczarek podhalański podhalan Forum Owczarki niemieckie długowłose gdzie kupić Owczarek niemiecki długowłosy wszystkie kolory Owczarek szkocki Border collie owczarek niemiecki krótkowłosy bez rodowodu Owczarek środkowoazjatycki oczy kolor owczarek niemiecki zwyrodnienia stawów Owczarek niemiecki długowłosy ceny Owczarek niemiecki szczeniaki gratka Owczarki Niemieckie Opis rasy webmc donalds w warszawie
kordecki potop
plecenie bransoletek z muliny
abc when smokey sings
czy torbiel na piersi moze sie wchlonac

Newsletter Your E-mail Address:

  Subscribe
  Un-SubscribeLogin here
Uid 
Pwd
            
                     
         

 

Search This Site
two or three keywords

          
Tell a Friend About This Web Site!

Your Email  
Friend's Email
Message

     

                                       

                                                                                                                                     

 
Welcome to ArticleCity.com

hotele wiedeń – hotele we wiedniu


Ja tez znalazłam różne hodowle.Niektórzy nawet nazywaja donki owczarkiem staroniemieckim czy jakoś:roll: .W Niemczech tez są,więc nic nie rozumiem.
w niemczech tez sa-a dlaczego ma ich nie byc?hmm.zawsze znajdzie sie pare osob ktore nonkonformistycznie maja gdzies cos tam i robia cos po swojemu:diabloti: .
ale to zdaje sie nie sa duze organizacje?owczarka staroniemieckiego juz daaaawno nie ma.alzackiego nigdy nie bylo[to po prostu nazwa taka jak wilczur dla onka;) ]...itd itp....
jedyna organizacja wladna do zajmowania sie wzorcem rasy owczarek niemiecki oraz jej przyszloscia jest SV zalozona przez tworce rasy i dzialajaca w doskonaly sposob przez ponad 100 lat.
dopoki wzorzecmowi ze psy o dlugim lub kosmatym wlosie sa niehodowlane i jest to wada dykwalifikujaca w hodowli dopoty sprawa jest jasna i jednotorowa.
jesli pseudohodowca rozmnazajacy prawie onki powie wam ze to onki staroniemieckie albo wschodnioniemieckie to uwierzycie w istnienie takiej rasy?a w labrador spaniele?;)albo miniaturowe yorki?:)
przeca paru takich i zwiazek hodowcow moga zalozyc a i na swiecie pewno tyz sie podobni znajda i buch...championy som a i rodowody ze hoho.;)

jefta już Ci odpowiadam na Twój post i pytanie dlaczego uczciwy hodowca nie miałby rejestrować części swoich psów w organizacji niezrzeszonej w FCI. Po pierwsze, nadużycia w ZkwP występują zanim powstał PKPR, ZOND, KOND, KHRON. Więc jak widzisz nie jest potrzebna przynależność do innych organizacji kynologicznych aby robić nadużycia i wszelkiego rodzaju szwindle. Po drugie, przynależność do innej krajowej organizacji kynologicznej dawałaby możliwość rejestrowania psów i prowadzenia dokumentacji ras nie uznanych przez FCI takim jak np moskiewski pies stróżujący czy owczarek staroniemiecki. Przecież dlaczego hodowcy mają mieć tylko psy ras uznawanych przez FCI skoro mogą im się podobać i mogą posiadać też psy ras nieuznanych, których hodowla jest prowadzona od lat? Dlaczego ich nie wystawiać i też nie promować skoro ktoś odczuwa taką potrzebę? I właśnie dlatego FCI i jej członek ZKwP powinny jak najszybciej umożliwić zrzeszanie się w innych krajowych organizacjach kynologicznych tak jak ma to miejsce np w USA gdzie działa kilka niezależnych organizacji w tym ADBA zajmująca się rasami rzadkimi i jeszcze nieuznanymi (w tej organizacji rejestrowane były przecież także i rasy polskie jak PON). Myślę, ze to jest wystarczający powód aby zmienić uderzające w prawo polskie zapisy statutowe ZKwP.


  Wiecie co mnie najbardziej przeraża?
Gdy byłam na wystawie widziałam pięknie zbudowane owczarki, ale one miały tak spadzisty zad...że aż mi ich szkoda było, takie ostre kątowanie może być przyczyną dysplazji, przerażające jest to, że typ Amerykański(dobrze mowie?, chodzi mi o ten typ co stawia na dobre kątowanie, a nie na masywność) jest teraz bardzo modny, ONki wogoóe są obecnie bardzo popularne i chyba nie kupiłabym ONa z polskiej hodowli, mnie się podobają staroniemieckie owczarki, masywne i bez wielkiego jakiegos katowania.
Na wystawie zauważyłam też, że niektóre ONki rzucały się na inne psy:confused:....
Moja babcia miała kiedyś ONka nie rasowego, ale po ojcu użytkowym, świetny pies, świetna psychika...ale innych psów nie tolerował:rolleyes:.
Na dzień dzisiejszy nie przepadam za ONkami...jakoś dla mnie są zbytnio wyidealizowane, ale mimo wszystko uważam, ze są świetnymi psami pracującymi.:)

Sokrato ..znamy ze stronek internetowych.
Obie to nie hodowle FCi.
Pierwsza dla mnie wogule dziwna(choc psy z fotek ciekawe)..ale nie ma rasy Owczarek staroniemiecki!
Jest tylko owczarek niemiecki krótkowłosy i długowłosy.

mam.
Targi Zoo - Botanica Wrocław - 12-14.09.2008r.

Program Targów:
Przez środek Hali Stulecia przepłynie najprawdziwsza rzeka o rwącym nurcie. Po raz pierwszy odwiedzający nasze targi będą mogli oglądać Ogród Japoński- otoczone drzewkami bonsai i stylizowanymi lampami oczko wodne, a w nim- pływające ryby koi.
Poza odbywającymi się co roku wystawami i prezentacjami zwierząt (kotów, psów, ptaków) w tym roku pojawią się po raz pierwszy świnki i szczury rasowe, a także- i będzie to pierwszy taki pokaz w Polsce- myszoskoczki. Dodatkowo, każdy, kto wyrazi chęć zaopiekowania się bezdomnym kotem lub psem, będzie mógł zaadoptować zwierzaka na naszych targach w ramach akcji „Biuro Adopcyjne”.

12-14 września:
- Wystawa Akwarystyczna, a w jej ramach: Konkursu na Najciekawsze Akwarium Targów- ponad 40 akwariów słodkowodnych i morskich; prezentacja najpiękniejszych dyskowców w Polsce; oferta wiodących polskich firm akwarystycznych (TYLKO WE WROCŁAWIU- NAJWIĘKSZA ILOŚĆ FIRM AKWARYSTYCZNYCH); rzadkie i piękne gatunki ryb;

- Wystawa Terrarystyczna: ponad 40 terrariów- krokodyl (odmiana- Kajman), afrykańska żaba byk, pyton tygrysi (długość- 3m), czarna wdowa, afrykańskie jeżyki uszate, łyse szczury , a ponadto: tarantule, ptaszniki, skorpiony, boa dusiciele (min. albinos), jaszczurki, gekony lamparcie (odmiany standardowe i barwne), liśce i straszki, modliszki;

- Prezentacja Psów Rasowych: przegląd psich ras; wiodące polskie hodowle; najpiękniejsze psy;

- Prezentacja Kotów Rasowych: ponad 100 kotów rasowych: dwie duże ekspozycje ciekawych, pięknych kotów rasowych, również rzadko spotykane gatunki, m.in. burmilla, sfinks, kot brytyjski

- Wystawa Fretek

- Wystawa Ptaków Egzotycznych

- Modrzewiowa Osada- zwierzęta gospodarskie: kozy, świnka wietnamska, kucyk

- Dogoterapia- kącik porad terapeutycznych, pokazy

- Przejażdżki na koniach i kucyku (teren przy Iglicy, parkan przed Halą)

- Kącik porad weterynaryjnych i hodowlanych

- Wystawa prac w ramach II Konkursu Fotograficznego „Mój Pupil i Ja”

- Wystawa fotografii „ Świat w moich akwariach”

- Wystawa Bonsai

- Wystawa roślin owadożernych

- Wystawa profesjonalnych aranżacji ogrodowych

- Kiermasz Ogrodniczy (na zewnątrz Hali)

13-14 września:

- Wystawa Myszoskoczków (PIERWSZA W POLSCE)

- Klubowa Wystawa Myszy Rasowych

- Wystawa Szczurów Rasowych (PIERWSZA WE WROCŁAWIU)

- Wystawa Świnek Rasowych (PIERWSZA WE WROCŁAWIU)

Wystawa Owczarka Staroniemieckiego Długowłosego

KONKURSY:

- Konkurs na Najciekawsze Akwarium Targów ZOO-BOTANICA
- Konkurs Fotograficzny „Mój Pupil i Ja”
- Konkurs na Najsympatyczniejszego Chomika
- Produkt Przyjazny Królikom
- VII Konkurs na Najsympatyczniejszego Kota Nierasowego
- VII Konkurs na Najsympatyczniejszego Psa Nierasowego

Równocześnie odbędzie się:
Wystawa Łowiecka WROCŁAW 2008
Zakres tematyczny:
- Broń i amunicja oraz szafy do ichprzechowywania
- Celowniki optyczne i lornetki
- Preparowanie trofeów łowieckich
- Meble myśliwskie
- Akcesoria, odzież myśliwska, obuwie i dodatki do ubiorów
- Akcesoria dla psów myśliwskich
- Biżuteria myśliwska
- Polowania w kraju i za granicą
- Samochody terenowe
- Wyroby z motywami myśliwskimi z drewna, ceramiki, skóry, metalu,
poroży

Wystawy:
- Trofeów łowieckich
- Współczesnego malarstwa i fotografii o tematyce myśliwskiej i przyrodniczej
- Psów myśliwskich
- Klubu Kolekcjonera i Kultury Łowieckiej
- Ligi Ochrony Przyrody

Wydawnictwa:
- Kiermasz
- Spotkania z autorami i wydawcami
Imprezy towarzyszące:
Pokazy wabienia zwierzyny łownej
Koncerty zespołów sygnalistów myśliwskich
Pokazy mody myśliwskiej
Specjały kuchni myśliwskiej
Prezentacje multimedialne
Konkursy, seminaria, wykłady

I kicha. ja we Wrocku będę piątego :(


 

 


Copyright 2001-2099 - hotele wiedeń – hotele we wiedniu