owady porzyteczne Strona Główna          OWG Wrocław          owoc Banan          own blog          Owen Robert          523 620626


Menu hotele wiedeń – hotele we wiedniu owady jako pasożyty ludzi i zwierząt owady pasożyty zwierząt i roślin owady chronione szkodnikami roślin owady łapanie tępienie forum owady poćĹźźyteczne dla czćĹź owieka Owady-pasożyty zwierząt i ludzi owady - pasożyty zwierzęta i człowiek owady pasożyty dla zwierząt i człowieka owady żyjące społecznie pszczoły owady żyjące społecznie mucha nano sim adapter nano
poznańskie licealistki
czyszczenie gaznika fotoporada
f5d9230 4
gastrologia gastroenterologia

Newsletter Your E-mail Address:

  Subscribe
  Un-SubscribeLogin here
Uid 
Pwd
            
                     
         

 

Search This Site
two or three keywords

          
Tell a Friend About This Web Site!

Your Email  
Friend's Email
Message

     

                                       

                                                                                                                                     

 
Welcome to ArticleCity.com

hotele wiedeń – hotele we wiedniu

Wszystkie jarzębiny to idealna zimowa stołówka dla wielu gatunków ptaków.
Budując domy i zakładając przy nich wypieszczone ogrody, wypieramy z naturalnych środowisk wiele gatunków owadów, ptaków, małych ssaków. Ogród z żywotnikami (tujkami) i równym jak stół koszonym trawnikiem jest pustynią ekologiczną.
Warto zaprosić pierwotnych skrzydlatych mieszkańców do naszego ogrodu i zapewnić im bezpieczne miejsce gniazdowania (wysokie drzewa, budki lęgowe), możliwość pożywiania się (drzewa o jadalnych owocach) i picia (małe fontanny, stawy, poidełka). Dobrze jest wygospodarować kącik (schowany np. za drewutnią, kompostownikiem), gdzie nie będzie się zwalczało pokrzyw i innych chwastów (pożywienie gąsienic motyli).

Bardzo pożytecznym zwierzątkiem w ogrodzie jest jeż (żywi się ślimakami, owadami). Ale wymaga on spokojnego miejsca na odpoczynek, np. pod stertą suchych gałęzi oraz terytorium do polowania - dlatego należałoby zrobić przepusty pod ogrodzeniem między sąsiednimi działkami albo polem.

Stanowisko powinno być półcieniste, ale należy chronić roślinę przed bezpośrednim nasłonecznieniem. Zimą potrzebuje dużo światła i temperatury do 18°C, w wyższej będzie traciła liście.
Podlewamy i zraszamy od marca do września dość obficie, dbając jednak o to, aby nie została zalana bryła korzeniowa. W okresie spoczynku podlewamy raz w tygodniu.
Nawozimy raz w tygodniu w okresie wzrostu nawozem mineralnym.
Przesadzamy do większej doniczki wtedy, gdy przez ostatni rok roślina bardzo się rozrosła. Najlepiej robić to w marcu lub kwietniu. Szeflera lubi ziemię zasobną, nieco gliniastą, bogatą w próchnicę.
Rozmnażanie szeflery w warunkach domowych jest niemożliwe.
W zbyt wysokich temperaturach roślinę mogą atakować owady z gatunku czerwcowatych. Szeflera wygląda atrakcyjnie wtedy, gdy zestawimy trzy rośliny w jednej doniczce lub pojemniku.


A od siebie dodam, że informacje zawarte powyżej o rozmnażaniu sa błędne, bo szeflerę bardzo łatwo rozmnaża się przez ścięcie wierzchołka i ukorzenienie go, przy tym można rozkrzewić roślinę. Przyjemne z pożytecznym.

tutajpoczkategori

Wiesz... Raz, jak się wzburzył, to krzyczał :P...

Lu, weź jesczze raz podaj numer swojego gadu, bo nei chce mi się szukać XD.

Nie denerrrrrwuj mnie. Rano byłam w stanie załamania nerwowego, przez tego koguta i przez te muchy, i potem jesczze przez te owady w czereśniach. Bleee. Następnym razem trza będzie zjeść wsyztskie owoce od razu pierwszego dnia...

Się byś zajęła czymś pożytecznym, a nie paznokciami :P.

Atuś

Chomiki Taylora (Baiomys taylori) - te dziko żyjące chomiki zamieszkują tereny Arizony i Teksasu do centralnego Meksyku. Ze względu na wygląd, zwane są także myszami Taylora. Pokarm tych gryzoni składa się w 90% ze szkodników pól uprawnych (owadów), więc są bardzo pożyteczne w przyrodzie.
Doskonale znoszą życie w niewoli. Bardzo szybko się oswajają. Są łagodne i przyjazne w stosunku do ludzi.
U tego gatunku, po urodzeniu się małych, samiec pozostaje z samicą w gnieździe oraz opiekuje się potomstwem, co jest wyjątkiem wśród pozostałych chomików.
Chomiki te nie są dostępne w polskich sklepach.

Chrząszcz z rodziny kózkowatych.


Zmorsznik czerwony rozpowszechniony jest szeroko w całej Europie i na Syberii. W Polsce znany jest przede wszystkim jednak jako gatunek leśny, zwłaszcza w drzewostanach sosnowych. Żerowanie larw tego gatunku owada w pniakach i leżącym drewnie w lesie oceniane jest jako pożyteczne, gdyż przyspiesza obieg materii w przyrodzie. Owad ten nie preferuje przy tym nasłonecznionych stanowisk i występuje również w zacienionych miejscach. Dzieje się tak ze względu na zasiedlanie zawilgoconego i zagrzybionego drewna.

Biologia
Gatunek ten zasiedla wyłącznie drewno gatunków iglastych, bardzo zawilgocone i najczęściej w widoczny sposób zagrzybione. Niekiedy rozkład drewna nie jest jeszcze widoczny. Cykl rozwojowy tego gatunku trwać może w sprzyjających warunkach tylko 1 rok, zwykle jednak trwa co najmniej 2-3 lata.
Owad ten roi się we dnie, przy ciepłej pogodzie od końca czerwca do września, z największym nasileniem pojawiania się chrząszczy w najcieplejszym okresie lata i południowej (najcieplejszej) porze doby. Chrząszcze można wtedy spotkać na kwiatach roślin z rodziny baldachokwiatowych.


zrodlo: http://www.szkielet.com.p...?show=zmorsznik


 

 


Copyright 2001-2099 - hotele wiedeń – hotele we wiedniu